Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 

Yeni Denklik Yönetmeliği ve e-Denklik Modülü'nün Tanıtım Çalıştayı Antalya'da Yapıldı.

Yeni Denklik Yönetmeliği ve e-Denklik Modülü'nün Tanıtım Çalıştayı Antalya'da Yapıldı.

Başkanlığımız tarafından 13/01/2020 tarihinde e-Denklik Modülü'nün Ankara'da  tanıtımı yapıldıktan sonra 14-17 Ocak 2020 tarihleri arasında Antalya'da yeni  Denklik Yönetmeliği ve e-Denklik Modülü'nün Tanıtım Çalıştayı yapılmıştır.

Tanıtım çalıştayına Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Prof. Dr. Burhanettin DÖNMEZ,  Kurul Üyesi Dr. Hüseyin KORKUT, Daire Başkanı Mustafa Alphan BAŞBEKLEYEN ve Daire Başkanı Abdülkerim TAŞAR, UNICEF Temsilcisi Hande DİLAVER, daire başkanlığı denklik komisyonu uzmanları, il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin denklik merkezlerinde çalışan şube müdürü, öğretmen, şef ve memurlar olmak üzere 172 kişi katılmışlardır.

Tanıtım çalıştayı saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlamış, Eğitim Politikaları Daire Başkanı Mustafa Alphan BAŞBEKLEYEN, UNICEF Temsilcisi Hande DİLAVER ve Kurul Başkanı Prof. Dr. Burhanettin DÖNMEZ'in açılış konuşmalarıyla devam etmiştir.

Açılış konuşmalarının ardından 30/05/2019 tarih ve 30789 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Denklik Yönetmeliği'nin tanıtım sunumu yapılmıştır.

Çalıştay süresince denklik iş ve işlemlerinde dikkat edilmesi gereken hususlar, diploma ve karne onayları, e-Denklik Modülü'nün tanıtımı, seviye tespit sınavlarıyla ilgili tereddütler ve ülkelerin eğitim sistemlerine göre denklik belgelerinin düzenlenmesine yönelik sunumlar gerçekleştirilerek illerin denklik merkezleri ile bilgi alışverişinde bulunulmuştur.

Çalıştay Eğitim Politikaları Daire Başkanı Mustafa Alphan BAŞBEKLEYEN'in kapanış konuşmasının ardından katılımcıların  sorularının değerlendirilmesiyle sona ermiştir.

27-01-202027-01-202027-01-2020

Serhat Mah. 1290. Sokak No.8/B 06374 Yenimahalle/Ankara TÜRKİYE - 0 (312) 413 43 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.