Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 

"2009'dan 2023'e Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Albümü" Yayımlandı

Başkanlığımızca hazırlanan, eğitim sistemimize bilgi, birikim ve tecrübeleriyle katkılar sunan değerli Kurul Başkanlarımızın ve üyelerimizin öz geçmişlerinin yer aldığı "2009'dan 2023'e Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Albümü" yayımlandı.


Ülkemizin geleceğinin inşasında yeri ve önemi tartışmasız olan eğitim politikaları, eğitim araştırmaları, haftalık ders çizelgeleri, eğitim öğretim programları ve materyalleri, ders kitapları, elektronik eğitim içerikleri alanlarındaki çalışmalarda Talim ve Terbiye Kurulu, aldıkları kararlarla eğitim sistemimize önemli katkılar sunar. Bu nedenle 2009'dan itibaren görev yapmış Kurul Başkan ve üyelerinin eğitim tarihçilerine, araştırmacılara ve millî eğitim camiasına tanıtımı için "2009'dan 2023'e Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Albümü" hazırlanmış ve yayımlanmıştır.

Bu albüm, 2009'da yayımlanan "1926'dan 2009'a Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Albümü"nden farklı bir yol izlenerek oluşturulmuştur. Kurul Başkanlarımızın ve üyelerimizin her birine tek tek ulaşılmış ve tüm öz geçmişlere, kendilerinin kaleme aldıkları şekle sadık kalınarak küçük düzenlemelerle albümde yer verilmiştir.

Eğitim sistemimize bilgi, birikim ve tecrübeleriyle katkılar sunan değerli Kurul Başkanlarımızın ve üyelerimizin öz geçmişlerinin Türkiye Yüzyılı vizyonunu gerçekleştirmede tüm eğitim camiasına ilham vereceği düşünülmektedir.

Albümü indirmek için tıklayınız.

Serhat Mah. 1290. Sokak No.8/B 06374 Yenimahalle/Ankara TÜRKİYE - 0 (312) 413 43 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.