Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 

Başkanlığımız Farkındalık Eğitimleri kapsamında "Öğretim Programları ve Ders Kitaplarında Afetler" konulu sunum gerçekleştirildi.

Başkanlığımız "Farkındalık Eğitimleri" kapsamında 5 Nisan 2023'te "Öğretim Programları'nda Afetler; İlkokul, Ortaokul ve Ortaöğretim Ders Kitaplarında Afetler" konulu eğitim düzenlemiştir. Düzenlenen eğitim faaliyetini Başkanlığımızda görev yapan alan uzmanları gerçekleştirmiştir.
Başkanlığımız Farkındalık Eğitimleri kapsamında

Başkanlığımızın düzenlediği "Farkındalık Eğitimleri" kapsamında gerçekleştirilen bu çalışmada, Temel Eğitim ve Ortaöğretim kademelerinde afetlerle ilgili kazanımlar ve bu kazanımların ders kitaplarında ele alınışı hususunda bilgilendirme yapılmıştır. Sunumu gerçekleştiren alan uzmanları, İlkokul ve Ortaokul kademelerinde Öğretim Programları ve ders kitapları kapsamında Çevre ve İklim Değişikliği, Teknoloji ve Tasarım, Hayat Bilgisi, Sosyal Bilgiler, Fen Bilimleri, Türkçe ve Şehrimiz derslerinde; Ortaöğretim kademesi Öğretim Programları ve ders kitapları kapsamında Coğrafya, Biyoloji, İngilizce, Matematik, Uluslararası İlişkiler derslerinde afetlerle ilişkili kazanım, tema ve konu içeriklerinin bulunduğunu vurgulamışlardır. Ayrıca geçmişte okutulan ve 2005 yılı Öğretim Programı geliştirme çalışmaları neticesinde kaldırılan Jeoloji dersi kazanımlarının Coğrafya dersi müfredatında yerleştirildiği bilgisi verilmiştir.

Eğitim sonunda Talim ve Terbiye Kurulu Başkan Yardımcıları Sayın Dr. Ahmet İŞLEYEN ve Sayın Dr. Hüseyin KORKUT, alan uzmanları Dr. Bahaddin ŞAHİN, Münteha AYDINBELGE, Suat ATASEVER ve Serkan KIRKESER'e hediye takdiminde bulunmuşlardır.

06-04-202306-04-2023

Serhat Mah. 1290. Sokak No.8/B 06374 Yenimahalle/Ankara TÜRKİYE - 0 (312) 413 43 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.