Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 

Başkanlığımız ile Harita Genel Müdürlüğü Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Ders kitapları ile eğitim araç ve gereçlerinde kullanılmak üzere müşterek harita üretimine ilişkin Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı ile Harita Genel Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı.
Başkanlığımız ile Harita Genel Müdürlüğü Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

     Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından düzenlenen "Harita Çalıştayları" neticesinde Başkanlığımız ile Millî Savunma Bakanlığı Harita Genel Müdürlüğü arasında ders kitapları ile eğitim araç ve gereçlerinde yer alan haritaların millî menfaatlere, bilimsel ilkelere uygun ve işlevsel bir şekilde kullanılması, haritaların kullanımda birlik sağlanması ve müşterek harita üretimine yönelik iş birliği protokolü imzalanmıştır.

     Ders kitapları ile eğitim araç ve gereçleri içeriğinde yer verilen ve öğrenim sürecini derinleştirmek, zenginleştirmek ya da desteklemek için önemli bir araç haline gelmiş olan haritaların temel haritacılık prensiplerine ve millî menfaatlerimize uygun olarak üretilmesini sağlamak, Kültür ve Gönül Coğrafyası Atlasının hazırlanmasında iş birliği yapmak amacıyla Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı ile Harita Genel Müdürlüğü tarafından müşterek harita üretimlerinin hayata geçirilmesi hedeflenmektedir.

     İmzalanan bu protokolle ders kitapları ile eğitim araç ve gereçleri içeriğinde yer verilen haritaların kullanımında birlik sağlanarak geçmişten günümüze kıta ve dünya haritalarında doğru ve eksiksiz bilgilerin kullanılması ve dezenformasyonun önüne geçilmesi sağlanmış olacaktır. Bununla birlikte protokol kapsamında üretilen haritaların öğrenme süreçlerinde daha etkili bir şekilde kullanılması ve öğrencilerimizin coğrafi ve analiz yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olması beklenmektedir.

04-04-202404-04-202404-04-202404-04-2024

Serhat Mah. 1290. Sokak No.8/B 06374 Yenimahalle/Ankara TÜRKİYE - 0 (312) 413 43 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.