Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 

Başkanlığımız Koordinasyonunda Cumhuriyetin 100. Yılı Kapsamında Öğretmenlerin Türkiye Yüzyılı'na Dair Beklenti ve Görüşlerinin Alınacağı Veri Toplama Çalışması Başlatıldı

Cumhuriyetimizin 100. yılında eğitimin geleceği hususunda öğretmenlerin bakış açısını ortaya koyan bir araştırma raporu hazırlanmaktadır. Bu araştırma raporu için veri sağlayacak veri toplama aracı bugünden itibaren Bakanlığımızın anket.meb.gov.tr adresinde erişime açılmıştır. Türkiye genelindeki resmî ve özel öğretim kurumlarında görev yapan bütün öğretmenlerin veri toplama aracını doldurarak bu araştırma raporuna katkı sunmaları beklenmektedir.
Başkanlığımız Koordinasyonunda Cumhuriyetin 100. Yılı Kapsamında Öğretmenlerin Türkiye Yüzyılı'na Dair Beklenti ve Görüşlerinin Alınacağı Veri Toplama Çalışması Başlatıldı

Cumhuriyetimizin 100. yılı kapsamında yürütülen "Cumhuriyetin İkinci Yüzyılı Olan Türkiye Yüzyılı'nda Eğitim ve Öğretimde Öğretmenin Rolü ve Gelişimi" çalışmasının birinci aşamasında veri toplama aracı kullanılarak, ikinci aşamasında ise görüşmeler yapılarak öğretmenlerden veri toplanacaktır.

Bu kapsamda Türkiye Yüzyılı'na dair öğretmenlerin eğitim ile ilgili çeşitli konularda düşünce ve beklentilerini ortaya koymak amacıyla geliştirilen veri toplama aracı, bugünden itibaren Bakanlığımızın anket.meb.gov.tr adresi üzerinden tüm öğretmenlerin erişimine açılmıştır. Resmî ve özel öğretim kurumlarında görev yapan bütün öğretmenlerin 10 Kasım 2023'e kadar bu veri toplama aracını doldurulması beklenmektedir.

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı koordinasyonunda yürütülen ve Bakanlığımızın ilgili genel müdürlükleri ile üniversitelerden akademisyenlerin destek verdiği çalışmanın nihai raporu Aralık 2023'te yayımlanacaktır.

Serhat Mah. 1290. Sokak No.8/B 06374 Yenimahalle/Ankara TÜRKİYE - 0 (312) 413 43 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.