Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 

BAŞKANLIĞIMIZCA DÜZENLENECEK "TÜRKÇE VE DİL EĞİTİMİNDE İYİ UYGULAMALAR KONFERANSI" BAŞVURULARI BAŞLADI

Başkanlığımızca 22-24 Mayıs 2024'te Ankara'da düzenlenecek Türkçe ve Dil Eğitiminde İyi Uygulamalar Konferansı başvuruları bugün başladı.
BAŞKANLIĞIMIZCA DÜZENLENECEK

Cumhuriyetin ikinci yüzyılı olan Türkiye Yüzyılı'nda bir İLK...

Millî Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı uhdesinde yürütülen Türkçe ve Dil Eğitiminde İyi Uygulamalar Konferansı 22-24 Mayıs 2024'te Ankara'da düzenlenecektir Konferans ile Cumhuriyetin ikinci yüzyılı olan Türkiye Yüzyılı'nda Türkçe ve dil eğitiminde çağı yakalayan, teknolojik gelişmelerden faydalanan, yeni fikirler üreten öğretmenler ve akademisyenlerin çalışmalarının duyurulması ve eğitim sistemimizdeki iyi örneklerin yaygınlaştırılması amaçlanmaktadır. Öğretmenlerin daha etkin bir şekilde öğretebildiği, değerlendirebildiği ve öğrencilerle daha etkili iletişim kurabildiği, dil öğretim uygulamalarının, geliştirilen eğitim içeriklerinin ülke çapında tüm dil öğretmenleriyle paylaşılması hedeflenmektedir.

 

Konferansta söz sahibi olanlar...

Konferansa Türkçe ve dil eğitimi alanında uzmanlaşmış konuşmacılar, akademisyenler sahada yaptıkları iyi uygulamalarla fark yaratan öğretmenler ve bu alanda hazırladıkları sınıf projeleriyle öğrenciler katılacaklardır.

Bakanlığımıza bağlı temel eğitim ve ortaöğretim düzeylerinde dil eğitimi alanında çalışma yapan Türkçe ve yabancı dil öğretmenlerinin göndermiş olduğu iyi uygulamalar Konferans Değerlendirme ve Düzenleme Kurulları tarafından iki aşamalı bir değerlendirme sürecine tabi tutulacak, değerlendirme neticesinde Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça, Rusça. İtalyanca, İspanyolca ve Çince en iyi uygulamalar seçilecektir. Ülkemizin dört bir yanında görev yapan Türkçe ve dil öğretmenleri, özel eğitim öğretmenleri, sınıf öğretmenleri ve akademisyenlerin, Bakanlığımız ilgili personelinin ve lisans öğrencilerin katılımcı olacağı konferansta seçilen iyi uygulamaların sunumları yapılacaktır.


Öğrencilerden dil eğitimi çalışmalarına yönelik sergi...

Konferansta lisans öğrencileri, Türkçe ve dil eğitimi alanında hazırladıkları çalışmaların poster sunumlarını gerçekleştirecektir.

 

Uzmanlardan Atölye Çalışması

Türkçe ve Dil eğitimi alanında uzman isimlerin öğretmenlere vereceği atölye çalışmalarıyla uygulamalar yapılacaktır.

 

Başvurular Başladı

" Türkçe ve Dil Eğitiminde İyi Uygulamalar Konferansı"na başvuruda bulunmak ve konferansa dair tüm gelişmeleri takip etmek için  https://dilegitimindeiyiuygulamalar.meb.gov.tr/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

İletişim için:

 Telefon: 0 (312) 413 43 00

e-Posta: ttk_egitimarastirmalari@meb.gov.tr

Serhat Mah. 1290. Sokak No.8/B 06374 Yenimahalle/Ankara TÜRKİYE - 0 (312) 413 43 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.