Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 

CUMHURİYETİN 100. YILINDA ÖĞRETMENLERİN GÖZÜYLE TEKNOLOJİ VE EĞİTİM BÖLGESEL ÇALIŞTAYLARI RAPORU YAYIMLANDI

CUMHURİYETİN 100. YILINDA ÖĞRETMENLERİN GÖZÜYLE TEKNOLOJİ VE EĞİTİM BÖLGESEL ÇALIŞTAYLARI RAPORU YAYIMLANDI

   "Teknoloji ve Eğitim Bölgesel Çalıştayları" 1-2 Kasım 2023 tarihlerinde 7 ilde (Ankara, Antalya, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Sam­sun) eş zamanlı olarak gerçekleştirilmiştir. Öğretmenler ve okul yöneticilerinin katılımlarıyla gerçekleştirilen çalıştaylarda "Öğretmenlerin Bakış Açısıyla Teknoloji Kullanımı", "Teknolojinin Eğitim Ortamlarında Kullanımı", "Teknolojinin Eğitim Süreçlerine Etkisi", "Yapay Zekâ İçerikli Uygulamaların Eğitimde Kullanımı" temaları hakkında katılımcıların görüşleri alınarak çalıştay raporu hazırlanmıştır.

   "Teknoloji ve Eğitim Bölgesel Çalıştayları" 1-2 Kasım 2023 tarihlerinde 7 ilde (Ankara, Antalya, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Sam­sun) eş zamanlı olarak gerçekleştirilmiştir. Her ilde 20 kişiden olu­şan (alandan 1 öğretim üyesinin moderatörlüğünde 16 öğretmen, 2 okul yöneticisi ve 1 Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) temsilcisi) 4'er çalışma grubu oluşturulmuştur. Bu gruplarda öğretmenler ve okul yönetici­lerinin "Öğretmenlerin Bakış Açısıyla Teknoloji Kullanımı", "Teknoloji­nin Eğitim Ortamlarında Kullanımı", "Teknolojinin Eğitim Süreçlerine Etkisi", "Yapay Zekâ İçerikli Uygulamaların Eğitimde Kullanımı" tema­ları hakkında görüşleri ele alınarak bir raporlaştırma yapılmıştır. Bu çalışma ile öğretmenlerin gözüyle eğitimde teknoloji kullanımının mevcut durumunun ortaya konulması ve öğrencilerin öğrenme süreçlerinde teknoloji destek­li iyileştirme yapılması amacıyla geliştirilecek politikalara "Türkiye Yüzyılı"nda katkı sağlamak hedeflenmiştir.

   "Cumhuriyetin 100. Yılında Öğretmenlerin Gözüyle Teknoloji ve Eğitim Bölgesel Çalıştayları Raporu"na ulaşmak için tıklayınız. 

Serhat Mah. 1290. Sokak No.8/B 06374 Yenimahalle/Ankara TÜRKİYE - 0 (312) 413 43 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.