Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 

Ders Kitapları ve Eğitim Araçlarında Kullanılan Haritalar Güncellendi

Ders Kitapları ve Eğitim Araçları Yönetmeliği kapsamında güncellenen Türkiye Haritası ile Türk Dünyası Haritası'nın 2024-2025 eğitim öğretim yılından itibaren baskısı yapılacak ilgili ders kitapları ve eğitim araçlarında kullanılması Kurulumuzca uygun görülmüştür.
Ders Kitapları ve Eğitim Araçlarında Kullanılan Haritalar Güncellendi

     Ders kitapları ve eğitim araçlarında yer verilen, öğrenim sürecini derinleştirmek, zenginleştirmek ve desteklemek için önemli bir araç olan haritalar, temel haritacılık prensiplerine ve millî menfaatlerimize uygun bir şekilde güncellenmiştir. Böylece ilgili ders kitapları ve eğitim araçlarında yer verilen haritalarda doğru ve eksiksiz bilgilerin yer alması ve dezenformasyonun önüne geçilmesi sağlanmıştır. Bununla birlikte güncellenen haritaların, öğrenme öğretme süreçlerinde daha etkili bir şekilde kullanılması ve öğrencilerimizin coğrafi bilinç ve analiz yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olması beklenmektedir.

Haritalara ulaşmak için tıklayınız.

Türkiye Haritası

Türk Dünyası Haritası

Serhat Mah. 1290. Sokak No.8/B 06374 Yenimahalle/Ankara TÜRKİYE - 0 (312) 413 43 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.