Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 

Eğitim Araştırmaları Kapsamında Her Üç Ayda Bir Yayımlanacak "Uluslararası Eğitim Raporları: Özet ve Önerileri Bülteni" Farkındalık Eğitimlerinin İlki Gerçekleştirildi

Eğitim Araştırmaları Daire Başkanlığının uhdesinde "Uluslararası Eğitim Raporları: Özet ve Öneriler Bülteni" konulu farkındalık eğitimi Kurumumuz konferans salonunda 7 Eylül 2023 Perşembe günü yapıldı.
Eğitim Araştırmaları Kapsamında Her Üç Ayda Bir Yayımlanacak

Eğitim Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Yasin Elçi'nin açış konuşmasıyla başlayan "Uluslararası Eğitim Raporları: Özet ve Öneriler Bülteni"nin ilki gerçekleştirildi. Derlenen raporlar Millî Eğitim Uzmanları Dr. Emine Şimşek ve Dr. Umut Arat tarafından detaylı olarak sunuldu. Uluslararası eğitim raporlarının düzenli olarak takip edileceği ve üç aylık dönemler hâlinde kamuoyuyla paylaşılacağı duyuruldu.

Farkındalık eğitimi ile bugün kamuoyuna duyurulan ve her üç ayda bir yayımlanacak olan "Uluslararası Eğitim Raporları: Özet ve Öneriler Bülteni" ile Başkanlığımızca hazırlanan araştırma raporlarına, kitaplara, konferans ve bildiri kitaplarına, kılavuz, rehber ve etkinlikler ile uluslararası raporlara daha kolay erişilebilmesi için Web sayfamızda bulunan "Yayınlar" sekmesi güncellenerek "Yayınlar" ve "Uluslararası Raporlar" olarak iki kategori halinde ilgililerin kullanımına sunuldu.

Yayınlar kategorisi, Araştırma Raporları, Kitaplar, Konferans ve Bildiri Kitapları, Kılavuz, Rehber ve Etkinlikler, başlıklarındaki içeriklerden oluşmaktadır.

Uluslararası Raporlar kategorisinde ise Eğitimde Fırsat Eşitliği Eğitim Yönetimi, Krizler ve Acil Durumlarda Eğitim, Eğitim ve Gelecek, Eğitimde Dijitalleşme, Disiplinlere Yönelik Çalışmalar temalarındaki içeriklerden oluşmaktadır.

"Yayınlar" ve "Uluslararası Raporlar" sekmesindeki güncellemelerden haberdar olmak isteyen kullanıcılar yukarıdaki adreslerde yer alan "Beni Haberdar Et" butonundan e-posta adresleriyle üyelik kaydı oluşturabilmektedir.

Yayınlarımıza ulaşmak için: http://meb.ai/UjTP1kF

Uluslararası raporlara ulaşmak için: http://meb.ai/IyiwXD

07-09-202307-09-202307-09-202307-09-202307-09-2023

Serhat Mah. 1290. Sokak No.8/B 06374 Yenimahalle/Ankara TÜRKİYE - 0 (312) 413 43 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.