Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 

"Elektronik Eğitim İçerikleri: Genel Bakış" kitabı yayımlandı.E-içeriklerin tasarlanması, geliştirilmesi ve organize edilmesi süreçlerinde içerik sağlayıcılarına ve e-içeriklerin sınıf içi ve sınıf dışı eğitim-öğretim süreçlerinde kullanımında ise öğretmenlere rehberlik edilmesi ve bu süreçlerin desteklenmesi amacıyla Başkanlığımızca "Elektronik Eğitim İçerikleri: Genel Bakış" adlı akademik bir kaynak kitap hazırlanmıştır.

Bu kitap ile e-içeriğin tanımı ve önemi ortaya konarak etkili ve kaliteli e-içeriklerin sahip olması gereken temel özelliklere yer verilmiştir. Ayrıca e-içerik geliştirme süreci detaylı bir biçimde ele alınarak e-içerik geliştirme ekibinde kimlerin yer alması gerektiği, öğretmenlerin e-içerik geliştirme sürecindeki rolleri ve e-içerik geliştirmede öğretim tasarımının önemine vurgu yapılmıştır.  Bunun yanı sıra farklı türdeki e-içerikler (video, etkileşimli uygulama, animasyon vb.) için literatüre dayalı olarak birtakım özelliklere yer verilmiştir. E-içeriklerin öğrenme çıktılarına olan katkıları da çeşitli deneysel araştırma bulgularıyla desteklenerek öğrencilerde kalıcı öğrenmenin sağlanması ve öğrenilenin pekiştirilmesi amacıyla gerek ders kitaplarıyla ilişkilendirilmiş gerekse ilgili dersin öğretim programında yer alan konu ve kazanımları bütüncül bir şekilde kendi başına karşılayan içeriklerin öğrenme ve öğretme sürecinde öğretmenler tarafından etkili bir şekilde kullanılmasının teşvik edilmesi amaçlanmıştır.

E-içerik geliştirme ve eğitim-öğretim ortamlarında kullanma sürecinin iyileştirilmesinde rehberlik etmek amacıyla hazırlanan "Elektronik Eğitim İçerikleri: Genel Bakış" Başkanlığımız web sayfasında yayımlanarak kullanıma açılmıştır.

Kitaba erişmek için TIKLAYINIZ.

Serhat Mah. 1290. Sokak No.8/B 06374 Yenimahalle/Ankara TÜRKİYE - 0 (312) 413 43 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.