Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 

BAŞKANLIĞIMIZ "BESLENME DOSTU VE FİZİKSEL AKTİVİTEYİ DESTEKLEYEN İŞ YERİ" PROGRAMI UYGULAMASI SONUCUNDA BELGE ALMAYA HAK KAZANDI

BAŞKANLIĞIMIZ

Ankara İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen "Beslenme Dostu ve Fiziksel Aktiviteyi Destekleyen İş Yeri" programını başarıyla tamamlayan Başkanlığımız sertifika almaya hak kazanmıştır. Bahsi geçen programın amacı işveren/idare, işçi/çalışan ve toplum katılımı ile sağlıkla ilgili beslenme ve fiziksel aktivite gibi müdahale alanlarında çalışanlarda davranış değişikliği sağlayarak sağlığı desteklemek ve geliştirmek; sağlıklı, güvenli ve üretken bir iş yeri ortamı oluşturmaktır.

Sağlık Bakanlığı tarafından iş yerlerinde sağlığın geliştirilmesine olumlu katkıları olacağı amacı ile hazırlanan Beslenme Dostu ve Fiziksel Aktiviteyi Destekleyen İş Yeri Uygulama Rehberi doğrultusunda Başkanlığımızca başvuru dosyası hazırlanmış ve Ankara İl Sağlık Müdürlüğüne teslim edilmiştir.

Başvuru dosyamızda;

·       Başkanlığımızın İş Sağlığı Hizmetleri Konusundaki Çalışmaları

·       Beslenme ve Fiziksel Aktivite Konularında Sağlığı Destekleyen Etkinlikler

·       "Sağlıklı Beslenme ve Obezite" konulu Eğitimler

·       İş Yerinde Beslenme İle İlgili Düzenlemeler

·       İş Yeri Yemekhanesinde veya Taşımalı Yemek Hizmetindeki Uygulamalar

gibi konulara dair bilgi ve belgeler yer almaktadır.

Başvuru değerlendirmesi sonucu koşulları sağlayan Başkanlığımız "Beslenme Dostu ve Fiziksel Aktiviteyi Destekleyen İş Yeri" olmaya hak kazanmıştır.

10-05-202310-05-202310-05-202310-05-2023

Serhat Mah. 1290. Sokak No.8/B 06374 Yenimahalle/Ankara TÜRKİYE - 0 (312) 413 43 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.