Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 

İlkokul Türkçe Dersi Öğretim Programı ve İlk Okuma Yazma Ders Kitabı'nda Yer Alan Alfabe ve Rakamlar Yayımlandı

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli kapsamında hazırlanan İlkokul Türkçe Dersi Öğretim Programı'nda (1, 2, 3 ve 4. Sınıflar) yer alan temel yazı fontu 2024-2025 eğitim öğretim yılından itibaren baskısı yapılacak ilgili ders kitapları ve eğitim araçlarında kullanılması amacıyla yayımlanmıştır.
İlkokul Türkçe Dersi Öğretim Programı ve İlk Okuma Yazma Ders Kitabı'nda Yer Alan Alfabe ve Rakamlar Yayımlandı

Yeni fontlar ile okuma yazma öğrenme sürecindeki çocukların harf tanıma ve yazı yazma becerilerinin güçlendirilmesi hedeflenmektedir.

Geliştirilen bu yazı fontları, öğrencilerin yazı yazarken daha rahat olmalarını sağlamak amacıyla hazırlanmış, öğrencilerin yazı yazma becerilerini geliştirmelerine ve doğru yazı formunu öğrenmelerine yardımcı olmak için özel olarak şekillendirilmiştir.

Yapılan araştırma ve geliştirme çalışmalarının bir sonucu olarak ortaya çıkan yeni yazı fontları 2024-2025 eğitim öğretim yılından itibaren baskısı yapılacak ilgili ders kitapları ve eğitim araçlarında kullanılacaktır.

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli çerçevesinde hazırlanan ve İlkokul Türkçe Dersi Öğretim Programı'nda yer alan temel yazı fontu tüm sürümlerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://mufredat.meb.gov.tr/

Serhat Mah. 1290. Sokak No.8/B 06374 Yenimahalle/Ankara TÜRKİYE - 0 (312) 413 43 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.