Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 

TÜRKÇE VE DİL EĞİTİMİNDE İYİ UYGULAMALAR KONFERANSI GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Başkanlığımızca  22-24 Mayıs'ta Ankara'da Türkçe ve Dil Eğitiminde İyi Uygulamalar Konferansı düzenlenecek. Konferansta dil eğitiminde öne çıkan başarılı uygulamalar paylaşılacak. 
TÜRKÇE VE DİL EĞİTİMİNDE İYİ UYGULAMALAR KONFERANSI GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Konferansta yurt içi ve yurt dışında dil eğitimi alanında çalışmalar yapan kurumlar, Millî Eğitim Bakanlığının ilgili birimleri, akademisyenler ve öğretmenler dil eğitiminde iyi uygulama örneklerinin sunumunu gerçekleştirecek.

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığınca desteklenen ve Başkanlığımızca yürütülen Yabancı Dil Eğitiminin Geliştirilmesi (YADEG) Projesi kapsamında düzenlenen konferans ile Türkçe ve dil eğitiminde çağı yakalayan, teknolojik gelişmelerden faydalanan, yeni fikirler üreten öğretmenler ve akademisyenlerin çalışmalarının duyurulması ve eğitim sistemimizdeki iyi örneklerin yaygınlaştırılması amaçlanıyor. Ayrıca öğretmenlerin daha etkin bir şekilde öğretebildiği, değerlendirebildiği ve öğrencilerle daha etkili iletişim kurabildiği yöntemlerin paylaşılması da sağlanacak.

22-24 Mayıs 2024'te Ankara'da "Türkçe ve Dil Eğitiminde İyi Uygulamalar Konferansı" bünyesinde yenilikçi ve keşfedici iyi uygulamalar ile ilgili sözlü ve poster sunumlar yapılacak. Konferans öncesinde sunumların özet kitabı, konferans sonrasında bildiri kitabı yayımlanacak. 

Dil eğitiminde iyi uygulama; sınıf ortamında dil öğrenimi, öğretimi ve değerlendirme sürecinde karşılaşılan bir soruna çözüm sunan ve ilgili çözüm uygulandıktan sonra nesnel olarak ölçülebilir bir değişim yaratan, bilimsel zemine dayanan, etik ve katılımcılığı önemseyen özgün çalışmalar olarak tanımlanıyor.

Konferansla ilgili başvuru kılavuzu ve diğer bilgiler için tıklayınız.

Serhat Mah. 1290. Sokak No.8/B 06374 Yenimahalle/Ankara TÜRKİYE - 0 (312) 413 43 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.