Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 

2023 OCAK DÖNEMİ BAŞVURUSU YAPILAN TASLAK DERS KİTAPLARININ SONUÇLARI ERİŞİME AÇILMIŞTIR

2023 OCAK DÖNEMİ BAŞVURUSU YAPILAN TASLAK DERS KİTAPLARININ SONUÇLARI ERİŞİME AÇILMIŞTIR

2023 OCAK Dönemi başvurusu yapılan taslak ders kitaplarının inceleme ve değerlendirme işlemleri tamamlanarak 02/06/2023 tarihi itibariyle sonuçlar başvuru sahiplerine açılmıştır.

Başvuru sonuç raporuna kitap inceleme sistemi üzerinden Taslak Kitap Başvurusu - Başvurularım bölümünden erişilebilmektedir. Bu bölümden taslak ders kitabınıza ait başvuru sonuç raporunu görüntüleyebilir, hatalara karşılık gelen sayfaların detayına ulaşabilir ve yazdırma işlemini yapabilirsiniz. Tarafınıza ayrıca bir rapor gönderilmeyecektir. Sonuç raporunda belirtilen tespitler taslak kitap hakkında karara yeter dayanak ve esas teşkil etmekle birlikte, taslak kitapta başkaca hata ve/veya eksik olmadığı anlamına gelmez.

Kabul edilen kitaplarının değerlendirme sonucunun bildiriminden itibaren 30 gün içinde, inceleme/değerlendirme raporunda belirtilmemiş olsa dâhi, teslim edeceği baskıya hazır nüshada son okumaları yapmak, her türlü yazım, anlatım ve içerik hata ve eksikliklerini gidermekle yükümlüdür. Düzeltmelerin Başkanlığımızca değerlendirilmesi için 0312 413 43 43 /4353 (dâhili) telefon numarasından randevu alınması gerekmektedir.

Başvuru sahipleri taslak ders kitabının Kurul Kararı ve sonuç raporuna Millî Eğitim Bakanlığı Ders Kitapları ve Eğitim Araçları Yönetmeliğinin 19. maddesinin sekizinci fıkrası kapsamında sonuçların bildirilmesini takip eden 15 gün içinde itirazda bulunulabilir.

İtiraz başvurusu işlem adımlarına aşağıdaki linkten erişim sağlayabilirsiniz.

https://kitapinceleme.meb.gov.tr/I%CC%87tiraz%20I%CC%87s%CC%A7lemleri%20K%C4%B1lavuzu.pdf

Serhat Mah. 1290. Sokak No.8/B 06374 Yenimahalle/Ankara TÜRKİYE - 0 (312) 413 43 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.