Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 

Afet ve Acil Durumlarda Çocuk Hakları ve Eğitimi Projesi İçerik Geliştirme Çalıştayı Başladı

Başkanlığımız ve UNICEF iş birliği çerçevesinde yürütülen "Afet ve Acil Durumlarda Çocuk Hakları ve Eğitimi Projesi" kapsamında ihtiyaçların belirlenerek eğitim modüllerinin oluşturulacağı  "Afet ve Acil Durumlarda Çocuk Hakları ve Eğitimi Projesi İçerik Geliştirme Çalıştayı" Ankara'da gerçekleştiriliyor.
Afet ve Acil Durumlarda Çocuk Hakları ve Eğitimi Projesi İçerik Geliştirme Çalıştayı Başladı

     MEB-UNICEF iş birliğiyle yürütülen "Afet ve Acil Durumlarda Çocuk Hakları ve Eğitimi Projesi" kapsamında eğitim modüllerinin oluşturulması amacıyla Kızılcahamam'da üç gün sürecek çalıştay başladı. Türkiye'de afet ve acil durumlarda çocuk haklarının, Uluslararası Çocuk Hakları Sözleşmeleri ve Ulusal mevzuatlar çerçevesinde korunması ve güçlendirilmesi amacıyla hazırlanan projede öğretmenler, okul yöneticileri, MEB AKUB personeli, MEB merkez teşkilat personeli, öğretim programı ve kitap yazarları ile program ve kitap inceleme uzmanlarına yönelik eğitim içerikleri oluşturulacaktır. Çalıştayda üç gün boyunca Bakanlığımız hizmet birimleri temsilcileri, kurum ve kuruluş temsilcileri (Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, RTÜK,  AFAD, Kızılay, EGM, TİHEK, TDV,  Kamu Denetçiliği Kurumu, Göç İdaresi Başkanlığı),  akademisyenler, öğretmen ve öğrenciler çalışmalara katkıda bulunacaktır.

     Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Prof. Dr. Cihad DEMİRLİ ve Talim ve Terbiye Kurulu Üyelerinin yanı sıra UNICEF Eğitim Bölüm Başkanı Terry DURNNIAN'ın katılım sağladığı çalıştayın ilk günü açış konuşmalarının ardından odak grup çalışmaları ile devam etmektedir.

25-04-202425-04-202425-04-202425-04-2024

Serhat Mah. 1290. Sokak No.8/B 06374 Yenimahalle/Ankara TÜRKİYE - 0 (312) 413 43 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.