Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 

Bakanımız Sayın Yusuf Tekin, Kurumumuza Çalışma Ziyaretinde Bulundu

Bakanımız Sayın Yusuf Tekin, Kurumumuza Çalışma Ziyaretinde Bulundu

Millî Eğitim Bakanı Sayın Yusuf Tekin, Başkanlığımızca yürütülen faaliyetler hakkında istişare ve değerlendirmelerde bulunmak amacıyla kurumumuzu ziyaret etti.

Kurul Başkanımız Cihad Demirli, Kurul üyeleri ve daire başkanlarıyla bir araya gelen Bakanımız Sayın Yusuf Tekin Başkanlığımızın yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi aldı.          

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının toplumsal değerlerimizin gelecek kuşaklara aktarılmasında önemli bir misyona sahip olduğunu vurgulayan Bakanımız, Türk toplumunun sahip olduğu referans değerleri dikkate alıp dünyadaki gelişmeleri de göz önünde bulundurarak çağdaş gelişmelere uygun hareket edilmesi gerektiğini belirtti.

Her toplumun kendine özgü referans değerleri ve kültürel kodları olduğuna dikkat çeken Bakanımız, "Bizim de toplum olarak kendimize has referans değerlerimiz var. Millî ve manevi değerlerimizi, toplumumuzun kültürel kodlarını eğitim değeri hâline getirerek gelecek kuşaklara aktarmak gibi bir sorumluluğumuz bulunmakta. Birlik ve beraberlik içinde ekip ruhuyla bunu başaracağız inşallah." değerlendirmesinde bulundu.

17-10-202317-10-202317-10-2023

Serhat Mah. 1290. Sokak No.8/B 06374 Yenimahalle/Ankara TÜRKİYE - 0 (312) 413 43 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.