Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 

Başkanlığımız TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesini almaya hak kazandı

Başkanlığımız TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesini almaya hak kazandı

Bakanlığımızın bilimsel danışma ve inceleme organı olan Başkanlığımız; misyonu ve vizyonu doğrultusunda evrensel değer ve standartları göz önünde bulundurarak, kalite, eşitlik ve etkililik ilkeleri ile millî ve toplumsal değerlere dayalı bir eğitim sistemi oluşturmak amacıyla eğitim sistemini, eğitim ve öğretim plan ve programlarını, ders kitabı ve diğer öğretim materyallerini paydaşlarıyla dayanışma içinde gerekli araştırma ve geliştirme faaliyetleri ile sürekli iyileştirmeyi esas alan bir kalite yönetim anlayışını benimsemiştir.

Bu kapsamda Başkanlığımız hizmetlerinin sunumunda stratejik yönetim anlayışını ve kalite kültürünü hâkim kılmak suretiyle kurumsal gelişime katkı sağlamak, paydaşlarımızın beklentilerini en üst seviyede karşılamak, kaynakların etkili, ekonomik ve verimli kullanılmasını sağlamak amacıyla Başkanlığımızda TS EN ISO 9001:2015 standardına göre bir kalite yönetim sisteminin uygulanmasına karar verilmiştir. 

Bu doğrultuda Başkanlığımızda, Eylül'2022 itibariyle başlatılan kalite yönetim sistemi kurulması ile ilgili çalışmaların uygunluğu yapılan dış tetkik ile tescillenmiş ve Başkanlığımız 11.05.2023 itibariyle TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesini almaya hak kazanmıştır.

Serhat Mah. 1290. Sokak No.8/B 06374 Yenimahalle/Ankara TÜRKİYE - 0 (312) 413 43 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.