Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 

Başkanlığımızca 16-18 Mayıs 2022'de düzenlenen "Dil Eğitiminde İyi Uygulamalar Konferansı"nda öğretmenler tarafından sunulan 61 İyi Uygulama Yayımlandı

Başkanlığımızca 16-18 Mayıs 2022'de düzenlenen

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından 16-18 Mayıs 2022'de İstanbul'da düzenlenen Dil Eğitiminde İyi Uygulamalar: Eylem Araştırması Konferansı'nda sunumu yapılan 61 iyi uygulama sahayla buluştu.

Bakanlığımıza bağlı temel eğitim ve ortaöğretim düzeylerindeki okullarda görev yapan Türkçe ve yabancı dil öğretmenlerinin söz konusu konferans kapsamında kayıt altına alınan 61 iyi uygulamasının videoları Başkanlığımız Türkçe ve Dil Eğitimi Araştırma ve Geliştirme Merkezi'nin sosyal medya hesaplarında başta öğretmenlerimiz olmak üzere alana ilgi duyanların istifadesine sunuldu.

Yabancı Dil Olarak Türkçe'nin Öğretimi, İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça ve Rusça branşlarında hazırlanan sınıf içi iyi uygulamalara http://meb.ai/ULXCWwu adresinden erişilebilecek. Ayrıca sunumu yapılan bu uygulamalara ilişkin detaylı bilgilerin yer aldığı bir bildiri kitabı yakın zaman içerisinde kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Serhat Mah. 1290. Sokak No.8/B 06374 Yenimahalle/Ankara TÜRKİYE - 0 (312) 413 43 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.