Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 

Cumhuriyetin 100. Yılına Özel Gerçekleştirilen Faaliyetler Özet Kitapçığı Yayımlandı

Cumhuriyetimizin 100. Yılında Başkanlığımızca gerçekleştirilen faaliyetlere ilişkin özet bilgi ve sonuçları içeren "Cumhuriyetin 100. Yılına Özel Gerçekleştirilen Faaliyetler Özet Kitapçığı" yayımlanmıştır.
Cumhuriyetin 100. Yılına Özel Gerçekleştirilen Faaliyetler Özet Kitapçığı Yayımlandı

Cumhuriyetimizin 100. yılını gururla kutlarken eğitim camiası olarak bu anlamlı dönemi daha da özel kılmak için Başkanlığımızca bir dizi etkinlik ve çalışma gerçekleştirilmiştir. Bu faaliyetlerle cumhuriyetin değerlerini ve geleceğini eğitim alanında ele alarak Türkiye'nin eğitim sistemini daha da güçlendirmek hedeflenmiştir.

Bu kapsamda cumhuriyetimizin 100. yılında;

  • Cumhuriyetin 100. Yılında Öğretmenlerin Gözüyle Teknoloji ve Eğitim Bölgesel Çalıştayları'nın gerçekleştirilmesi,
  • Öğretmenlerin Gözüyle Cumhuriyetin 100. Yılında Eğitim Sempozyumu'nun düzenlenmesi,
  • Cumhuriyetin İkinci Yüzyılı Olan Türkiye Yüzyılı'nda Eğitim ve Öğretimde Öğretmenin Rolü ve Gelişimi Raporu ile ilgili veri/görüş toplanması,
  • Cumhuriyetin 100. Yılı: Eğitimde Geleceğe Bakış Raporu'nun oluşturulması

olmak üzere dört faaliyet gerçekleştirilmiştir. Söz konusu faaliyetler başarıyla tamamlanmış ve ilgili faaliyetlerin raporları Başkanlığımız internet sayfasında yayımlanmıştır.

Buna ek olarak bu çalışmalardan elde edilen sonuçların daha çok paydaşa ulaşması ve okunurluğunu kolaylaştırmak için dört çalışmayı içeren özet faaliyet kitapçığı hazırlanmıştır.

"Cumhuriyetin 100. Yılına Özel Gerçekleştirilen Faaliyetler Özet Kitapçığı"nda yürütülen çalışmalara dair özet bilgi ve özet araştırma sonuçlarına ulaşılabilmektedir.

Raporlara ulaşmak için tıklayınız.

Serhat Mah. 1290. Sokak No.8/B 06374 Yenimahalle/Ankara TÜRKİYE - 0 (312) 413 43 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.