Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 

"Cumhuriyet'in İkinci Yüzyılı Olan Türkiye Yüzyılı'nda Eğitim ve Öğretimde Öğretmenlerin Rolü ve Gelişimi" Çalışması için İkinci Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

"Öğretmenlerin Gözüyle Cumhuriyetin 100. Yılında Eğitim Projesi" kapsamında Bakanlığımız uzmanlarının ve üniversitelerimizden ilgili akademisyenlerin katılımlarıyla "Cumhuriyetin İkinci Yüzyılı Olan Türkiye Yüzyılı'nda Eğitim ve Öğretimde Öğretmenlerin Rolü ve Gelişimi" çalışması için ikinci koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi.


"Öğretmenlerin Gözüyle Cumhuriyetin 100. Yılında Eğitim Projesi" ile günümüz eğitim sistemi, öğretim yöntemleri, teknoloji kullanımı, eğitim yöneticisi, öğretmen ve öğrenci performansı gibi konularda öğretmenlerin bakış açısını ortaya koymak amaçlanmaktadır.

Proje kapsamında yer alan bu çalışmada ise Cumhuriyetin 100. yılında eğitimin geleceği hususunda öğretmenlerden veri toplamak yoluyla Türkiye Yüzyılı'na dair öğretmenlerin eğitimdeki önemi, mesleki gelişimleri, gelecek beklentileri, teknolojik gelişmeler, kültürel miras ve değerler eğitimi gibi konularda onların bakış açısını ortaya çıkaran bir rapor hazırlanması planlanmaktadır. Bahsi geçen veri toplama çalışmasının yürütülmesi ve sonuç raporunun hazırlanması için 25 Ekim 2023 Çarşamba günü Başkanlığımız bünyesinde koordinasyon toplantısı düzenlenmiştir. Bakanlığımız uzmanlarının yanı sıra üniversitelerden ilgili akademisyenlerin katılımlarıyla gerçekleştirilen toplantıda, çalışma kapsamında geliştirilen veri toplama aracının ön uygulamasından elde edilen verilerin analizine dayalı sonuçlar tartışılmış; veri toplama aracına son hâli verilmiş ve çalışmanın ikinci (nitel) aşamasında gerçekleştirilecek odak grup görüşmeleri ile ilgili planlama yapılmıştır.

27-10-202327-10-202327-10-2023

Serhat Mah. 1290. Sokak No.8/B 06374 Yenimahalle/Ankara TÜRKİYE - 0 (312) 413 43 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.