Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 

"Cumhuriyetin İkinci Yüzyılı Olan Türkiye Yüzyılı'nda Eğitim ve Öğretimde Öğretmenlerin Rolü ve Gelişimi" Çalışması için Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

"Öğretmenlerin Gözüyle Cumhuriyet'in 100. Yılında Eğitim Projesi" kapsamında Bakanlığımız uzmanları ve üniversitelerimizden ilgili akademisyenlerin katılımlarıyla "Cumhuriyetin İkinci Yüzyılı Olan Türkiye Yüzyılı'nda Eğitim ve Öğretimde Öğretmenlerin Rolü ve Gelişimi" çalışması için koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi.


"Öğretmenlerin Gözüyle Cumhuriyet'in 100. Yılında Eğitim Projesi" ile günümüz eğitim sistemi, öğretim yöntemleri, teknoloji kullanımı, eğitim yöneticisi, öğretmen ve öğrenci performansı gibi konularda öğretmenlerin bakış açısını ortaya koymak amaçlanmaktadır.

Proje kapsamında yer alan bu çalışmada ise Cumhuriyetin 100. yılında eğitimin geleceği hususunda öğretmenlerden veri toplamak yoluyla Türkiye Yüzyılı'na dair öğretmenlerin eğitimdeki önemi, mesleki gelişimleri, gelecek beklentileri, teknolojik gelişmeler, kültürel miras ve değerler eğitimi gibi konularda onların bakış açısını ortaya çıkaran bir rapor hazırlanması planlanmaktadır. Bahsi geçen çalışmanın yürütülmesi ve sonuç raporunun hazırlanması için 26 Eylül 2023'te Başkanlığımız bünyesinde koordinasyon toplantısı düzenlenmiştir. Bakanlığımız uzmanlarının yanı sıra üniversitelerden ilgili akademisyenlerin katılımlarıyla gerçekleştirilen toplantıya Kurul Üyelerimizden Sayın Prof. Dr. Mehmet Taşpınar katılım sağlayarak çalışmanın Türkiye Yüzyılı vizyonuna katacağı değer ile ilgili katılımcıları bilgilendirmiştir.

28-09-202328-09-202328-09-2023

Serhat Mah. 1290. Sokak No.8/B 06374 Yenimahalle/Ankara TÜRKİYE - 0 (312) 413 43 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.