Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 

Denklik İşlemleri ve e-Denklik Modülü Eğitimi Seminerleri Başladı

Denklik İşlemleri ve e-Denklik Modülü Eğitimi Seminerleri Başladı

Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı ve Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü işbirliğiyle hizmet içi eğitim faaliyeti kapsamında düzenlenen ve TTKB Eğitim Politikaları Daire Başkanlığı tarafından yürütülen Denklik İşlemleri ve e-Denklik Modülü Eğitimi Seminerlerinin ilki Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Prof. Dr. Cihad Demirli ve Ankara İl Millî Eğitim Müdürü Harun Fatsa'nın açış konuşmalarıyla başladı.

Kurul Başkanı Demirli konuşmasında; "bu eğitimlerin kasım ayı sonuna kadar 8 eğitim bölgesinde yapılacağını, açılışı Ankara'da yapılan eğitimlerin; Adıyaman, Erzurum, Balıkesir, İzmir, İstanbul Mersin ve Rize'de devam edeceğini" belirtti.

Kurul Başkanı Demirli, yurt içinde 81 il ve 88 ilçe millî eğitim müdürlüklerinde toplam 169 denklik merkezi bulunduğunu, yurt dışında da 34 müşavir ve 30 ateşeliğimizde denklik işlemlerinin yapıldığını, 2011 kılavuzunda 49 olan ülke sayısının güncellenen kılavuzla 72'ye çıktığını, e-Denklik modülüne başvuran ve kabul edilen 181 ülke bulunduğunu dile getirerek bu eğitimin ehemmiyetini vurguladı.

Ankara İl Millî Eğitim Müdürü Harun Fatsa ise konuşmasında, oldukça hassas olunması gereken bu hususta, alanda çalışanlara çok iş düştüğünü, ferasetle ve vicdanla hareket etmek gerektiğini dile getirdi.

Denklik iş ve işlemlerinde aksamaların yaşanmaması ve denklik merkezlerinde uygulamaya yönelik mevcut sorunların giderilmesi amacıyla yurtiçi denklik merkezlerinde görev yapan merkez görevlilerine yönelik, iki gün boyunca 6 oturum şeklinde planlanan seminerde; Denklik Yönetmeliği,  Denklik İş ve İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar, Denklik Kılavuzu, Usul ve Esaslar, Seviye Belirleme Sınavı, E-Denklik Modülü Ekran Eğitimi konularında eğitimler verilecek.

27-10-2022

Serhat Mah. 1290. Sokak No.8/B 06374 Yenimahalle/Ankara TÜRKİYE - 0 (312) 413 43 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.