Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 

"Elektronik Eğitim İçerikleri Çerçevesi: Yaklaşım, İlke ve Standartlar" Taslağı Görüş ve Önerilere Açıldı.Ülkemizde eğitim ve öğretimde fırsat eşitliğini sağlamak ve okullarımızdaki teknolojiyi iyileştirmek amacıyla bilişim teknolojileri araçlarının öğrenme-öğretme sürecinde etkin kullanımı için Bakanlığımızca birçok çalışma yürütülmektedir. Bakanlığımızın ilgili birimlerince yürütülen çalışmalar neticesinde elektronik eğitim içerikleri hazırlanmakta ve öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmaktadır. Öte yandan öğrencilerde kalıcı öğrenmenin sağlanması ve öğrenilenin pekiştirilmesi amacıyla gerek ders kitaplarıyla ilişkilendirilmiş gerekse ilgili dersin öğretim programında yer alan konu ve kazanımları bütüncül bir şekilde kendi başına karşılayan içeriklerin öğrenme ve öğretme sürecinde etkili bir şekilde kullanılması için belirli yaklaşım, ilke ve standartlara sahip olması beklenmektedir.

Bu doğrultuda elektronik eğitim içeriklerinin çağın gerektirdiği yaklaşım, ilke ve standartlara uygun bir biçimde hazırlanması amacıyla Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığımızca hazırlanan "Elektronik Eğitim İçerikleri Çerçevesi: Yaklaşım, İlke ve Standartlar" taslağı öğrenci, öğretmen, akademisyen, veli ve diğer tüm paydaşlarımızın görüş ve önerilerine açılmıştır.

İncelemek ve görüş/öneri vermek için: https://e-icerikilkestandartlar.meb.gov.tr/

Serhat Mah. 1290. Sokak No.8/B 06374 Yenimahalle/Ankara TÜRKİYE - 0 (312) 413 43 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.