Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 

"Elektronik Eğitim İçerikleri Rehberi" YayımlandıBilgi ve iletişim teknolojilerinde yaşanan gelişmeler ve teknolojinin hayatın her alanında giderek yaygınlaşması ile birlikte öğrenme ortamlarının ayrılmaz parçaları hâline gelen elektronik eğitim içeriklerinin etkili bir şekilde geliştirilebilmesi amacıyla e-içerik geliştiriciler ve uygulayıcılar için e-içeriklerin tasarlanması, geliştirilmesi ve organize edilmesi süreçlerinde içerik sağlayıcılara rehberlik edilmesi ve bu süreçlerin desteklenmesi amacıyla hazırlanan "Elektronik Eğitim İçerikleri Rehberi" kullanıma açılmıştır.

Elektronik Eğitim İçerikleri Rehberi'nin geliştirilmesi süresinde uluslararası ve ulusal alanyazın ile birlikte ilgili mevzuat yoğun bir şekilde analiz edilmiş, Bakanlığımız ilgili genel müdürlüklerinden konuyla ilgili uzmanlarla ortak çalışma toplantıları gerçekleştirilmiş, ortaya çıkarılan taslak rehbere yönelik ilgili akademisyen, öğretmen, öğrenci, veli ve kurum-kuruluşlardan görüş ve önerilerin alınabilmesi amacıyla çevrim içi askı süreci gerçekleştirilmiş ve tüm paydaşların çalışma/rapor/görüş/önerilerini sunması sağlanmıştır. Ayrıca askı sürecinde gelen dönütlerin tartışılması amacıyla alanında uzman akademisyen, öğretmen ve ilgili hizmet birimi temsilcileriyle çalıştay düzenlenmiş ve böylelikle söz konusu rehberin uzlaşı içerisinde ortak anlayışla hazırlanması hedeflenmiştir.

Tüm bu çalışmalar neticesinde tüm paydaşların geniş katılımıyla oluşturulan Elektronik Eğitim İçerikleri Rehberi'ne ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Serhat Mah. 1290. Sokak No.8/B 06374 Yenimahalle/Ankara TÜRKİYE - 0 (312) 413 43 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.