Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 

"İhbarlı Deprem Tahliye Tatbikatı/ İş Sağlığı-Güvenliği ve Afet Bilinci Eğitimi" Gerçekleştirildi

"Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Farkındalık Eğitimleri" kapsamında Bakanlığımız iş güvenliği uzmanları eşliğinde saat 10.40'ta ihbarlı deprem tahliye tatbikatı gerçekleştirilerek personelimize "İş Sağlığı-Güvenliği ve Afet Bilinci Eğitimi" verilmiştir.


"Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Farkındalık Eğitimleri" kapsamında Başkanlığımız çalışanlarının afet ve acil durumlar öncesi-sonrası bilinç düzeyini artırmaya yönelik Bakanlığımız iş güvenliği uzmanları eşliğinde saat 10.40'ta ihbarlı deprem tahliye tatbikatı gerçekleştirildi. Tatbikat sırasında ortaya çıkabilecek yangın, kurtarma, koruma ve kazalara yönelik tedbirler göz önünde bulunduruldu. Başkanlığımız koruma/arama ve tahliye ekibi, kurtarma ekibi, yangınla mücadele/söndürme ekibi, ilkyardım ekibi gerekebilecek müdahaleleri yaptı. Gerçekleştirilen tatbikat başarılı bir şekilde tamamlandı.

Tatbikatın ardından Başkanlığımız personelinin tümüne iş güvenliği uzmanı Güler Yıldırım ve ilkyardım eğitmeni Muzaffer Kutlu tarafından "İş Sağlığı-Güvenliği ve Afet Bilinci Eğitimi" verildi.

Günün anısına binaen konuklarımıza Talim ve Terbiye Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Mehmet Nezir Gül hediye takdiminde bulundu.

13-10-202313-10-202313-10-2023

Serhat Mah. 1290. Sokak No.8/B 06374 Yenimahalle/Ankara TÜRKİYE - 0 (312) 413 43 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.