Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 

"Öğretmenlerin Gözüyle Cumhuriyetin 100. Yılında Eğitim Sempozyumu" Düzenlenecektir

Millî Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı koordinasyonunda yürütülen Sayın Bakanımız Yusuf Tekin'in Onursal Başkanlığını yapacağı "Öğretmenlerin Gözüyle Cumhuriyetin 100. Yılında Eğitim Sempozyumu" Ankara'da 26-27 Aralık 2023'te düzenlenecektir. 


İki gün devam edecek sempozyum Bakanlığımıza bağlı tüm genel müdürlüklerle TÜBİTAK, TÜBA ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinin iş birliğinde gerçekleştirilecektir.

Sempozyumda Bakanlığımızın yurt içi ve yurt dışında görev yapan öğretmenler ile Türkiye Maarif Vakfına bağlı öğretmenler bildirilerini sunacaklardır. Eğitim sisteminin güncel durumunu ve gelecekteki olası değişimlerini değerlendirecek olan öğretmenlerin Türkiye Yüzyılı'nda eğitimde iyileştirmeler için atılacak adımlara katkı sunması beklenmektedir. Ayrıca alanında uzmanlaşmış davetli konuşmacıların katılacağı, panel oturumlarının yapılacağı sempozyumda Cumhuriyet'in 100. yılı öğretmenler tarafından sunulacak 100 bildiri ile taçlandırılacaktır.

Sempozyuma dair başvuru kılavuzuna https://yuzuncuyildaegitim.meb.gov.tr/ internet adresinden ulaşabilir, gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Serhat Mah. 1290. Sokak No.8/B 06374 Yenimahalle/Ankara TÜRKİYE - 0 (312) 413 43 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.