Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 

Türkçe ve Dil Eğitiminde İyi Uygulamalar Konferansı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığınca desteklenen ve Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından yürütülen Türkçe ve Dil Eğitiminde İyi Uygulamalar Konferansı başvuru sonuçları açıklandı.
Türkçe ve Dil Eğitiminde İyi Uygulamalar Konferansı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığınca desteklenen ve Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından yürütülen Türkçe ve Dil Eğitiminde İyi Uygulamalar Konferansı başvuru sonuçları açıklanmıştır.

Bakanlığımıza bağlı temel eğitim ve ortaöğretim düzeylerinde dil eğitimi alanında çalışma yapan başvuru sahiplerinin göndermiş olduğu bildiriler; belirlenen bilimsel ölçütlere göre Konferans Bilim ve Değerlendirme Kurulu tarafından iki aşamalı bir değerlendirme sürecine tabi tutulmuş, değerlendirme neticesinde en iyi uygulamalar seçilmiştir.

Başvurusu kabul edilen Türkçe, dil, Türk dili ve edebiyatı, özel eğitim, sınıf öğretmenleri ve akademisyenler, bildirilerini 22-24 Mayıs 2024 tarihlerinde Gazi Üniversitesi'nde yapılacak olan konferansta sözlü sunumlar ile eş zamanlı oturumlar hâlinde sergileyeceklerdir.

Sonuçlara https://dilegitimindeiyiuygulamalar.meb.gov.tr adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Serhat Mah. 1290. Sokak No.8/B 06374 Yenimahalle/Ankara TÜRKİYE - 0 (312) 413 43 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.