Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) Başkanı "Ulusal İnsan Hakları Kurumları ve Çocuk Haklarını Korumadaki Rolleri" başlıklı konuşmasını sundu.

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) Başkanı

"Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Söyleşileri" serisinin ikincisinde TİHEK Başkanı Sayın Prof. Dr. Muharrem KILIÇ, 19 Ocak 2022 tarihinde Başkanlığımızın Çocuk Hakları Araştırma ve Geliştirme Merkezinin ev sahipliğinde konuk edildi. Sayın KILIÇ, "Ulusal İnsan Hakları Kurumları ve Çocuk Haklarını Korumadaki Rolleri" başlıklı konuşmasını çocuk hakları konusundaki ayrımcılık çeşitlerini ulusal ve uluslararası istatistiksel verilere dayanarak detaylandırdı. Çocuk hakları konusunda uluslararası sözleşmelerin korunması ve uygulanmasında TİHEK ve benzeri kurumlarının işlevlerini dile getirdi.

Bu söyleşinin anısına, Sayın Prof. Dr. Muharrem KILIÇ'a Kurul Başkanımız Sayın Prof. Dr. Cihad DEMİRLİ tablo hediyesi takdiminde bulundu.

  20-01-2022

Serhat Mah. 1290. Sokak No.8/B 06374 Yenimahalle/Ankara TÜRKİYE - 0 (312) 413 43 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.