Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 

"Uluslararası Eğitim Raporları: Özet ve Öneriler-3" Bülteni Yayımlandı

Uluslararası eğitim kuruluşlarının yayımladığı güncel raporların özet ve önerilerini içeren "Uluslararası Eğitim Raporları: Özet ve Öneriler-3" bülteni yayımlandı.


   Uluslararası eğitim kuruluşlarının raporları, eğitim politikalarının oluşturulması ve uygulanmasında önemli rol oynar. Eğitim sistemlerinin uluslararası düzeydeki performansını anlamak ve iyileştirmek adına veriler sunan bu raporlar, politika yapıcılar ve uygulayıcılar için kılavuz niteliği taşır. Bu kapsamda, uluslararası eğitim kuruluşlarınca eğitim ile ilgili yayımlanan raporların takibini sağlamak, politika yapıcılar, uygulayıcılar ve kamuoyu ile bu raporların özet ve önerilerini paylaşmak için Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı, Eğitim Araştırmaları Daire Başkanlığınca "Uluslararası Eğitim Raporları: Özet ve Öneriler" bültenler serisi hazırlanmaktadır. Otuz beş eğitim raporunun özet ve önerilerine dayanan bültenler serisinin ilki 2023 yılının Eylül ayında, yirmi eğitim raporunun özet ve önerilerine dayanan bültenler serisinin ikincisi ise 2023 yılının Aralık ayında Başkanlığımızca yayımlanmıştır. Bunu takiben, uluslararası eğitim kuruluşlarının yayımladığı güncel raporlar taranmaya devam edilmiş ve Bakanlığımızın güncel eğitim politikaları ile ilgili olabilecek yirmi eğitim raporuna dayanan üçüncü bülten hazırlanmıştır.

   "Uluslararası Eğitim Raporları: Özet ve Öneriler-3" bültenine ulaşmak için tıklayınız.

Serhat Mah. 1290. Sokak No.8/B 06374 Yenimahalle/Ankara TÜRKİYE - 0 (312) 413 43 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.