Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 

"Yabancı Dil Eğitiminin Geliştirilmesi Projesi" Kapsamında İngilizce Öğretmenlerine Yönelik Diller için Avrupa Ortak Başvuru Metni Eğitimleri Devam Ediyor

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı yatırım programı fonuyla hayata geçirilen Yabancı Dil Eğitiminin Geliştirilmesi (YADEG) Projesi kapsamında gerçekleştirilen Diller için Avrupa Ortak Başvuru Metni eğitimleriyle İngilizce öğretmenlerinin bilgi ve becerilerini artırmak, yeni yaklaşımları tanımalarını ve İngilizce öğretiminde standart bir ölçme değerlendirme sistemini benimsemelerini sağlamak amaçlanmaktadır. Eğitimler, Türkiye genelinde 20 farklı ilde 20-24 Kasım 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilmektedir.


Başkanlığımız tarafından Cumhurbaşkanlığı yatırım programı fonu ile Yabancı Dil Eğitiminin Geliştirilmesi (YADEG) Projesi kapsamında hayata geçirilen Diller için Avrupa Ortak Başvuru Metni eğitimleri devam etmektedir. Dünyada yabancı dil alanında en çok kullanılan başvuru aracı olan bu metnin tanıtılmasına yönelik eğitimlerle Bakanlığımıza bağlı okullarda görev yapmakta olan İngilizce öğretmenlerimizin yabancı dil öğretimi alanındaki bilgi ve becerilerini artırmaları, alandaki yeni yaklaşım ve yöntemleri tanımaları, İngilizce öğretimi alanında uygulama birliğinin sağlanması ve standart bir ölçme değerlendirme sisteminin tüm İngilizce öğretmenleri tarafından benimsenmesi amaçlanmaktadır.

Eğitimler 20-24 Kasım 2023 tarihleri arasında Türkiye'nin 20 farklı ilinde (Sivas, İzmir, İstanbul, Manisa, Mersin, Batman, Nevşehir, Adana, Samsun, Aydın, Rize, Giresun, Van, Gaziantep, Ordu, Sinop, Amasya, Hatay, Bursa ve Diyarbakır) gerçekleştirilmektedir.

22-11-202322-11-2023

 

Serhat Mah. 1290. Sokak No.8/B 06374 Yenimahalle/Ankara TÜRKİYE - 0 (312) 413 43 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.